AROMATERAPIJA gyvūnų viešbutyje “Pet House”

Apie aromaterapiją ir jos naudą žmogui žino visi. Tačiau apie aromaterapiją gyvūnams, žino tikrai nedaugelis, o taiko ją dar mažesnė dalis.

O be reikalo – aromaterapijos nauda gyvūnams, kaip ir žmonėms, yra moksliškai įrodyta jau seniai, tačiau svarbu laikytis gyvūnams skirtų rekomendacijų.

Esame išklausę aromaterapijos kursą, skirtą būtent saugiam ir tikslingam aromaterapijos taikymui gyvūnams. Todėl „Pet House“ gyvūnų viešbutyje keturkojams svečiams aromaterapija taikoma laikantis visų aromaterapijos gyvūnams rekomendacijų ir tik atsižvelgiant į poreikį bei patį gyvūną.

Gyvūnų aromaterapijai naudojami eteriniai aliejai yra būtinai terapiniai, tik natūralios augalinės sudėties, be jokių sintetinių medžiagų, o mūsų naudojami kiekiai atitinka reikalavimus gyvūnams.
„Pet House“ viešbutyje aromaterapijos metu eteriniai aliejai naudojami pasitelkiant difuzorių. Tuo metu poveikis organizmui pasireiškia gyvūnui įkvėpus orą – tiesiogiai pasiekiami kvėpavimo takai, nervų sistema, nedidele dalimi ir kraujotaka. Dėl mažų molekulių, garinant eterinių aliejų dalis organizmą pasiekia per odą, patekdami į kraujotaką.
Šunims aromaterapiją taikome ypač plačiai, kadangi jie eterinius aliejus geba itin gerai metabolizuoti. Eterinių aliejų terapiją taikome supažindindami palaipsniui, atsižvelgdami į saugumą, gyvūno emocinę elgseną, jo svorį, uoslės jautrumą, taip pat stebime gyvūno būseną. Atsižvelgiame į naudojamų aliejų rekomenduojamą saugų lašų skaičių. Nenaudojame gyvūnams netinkamų eterinių aliejų.
Katėms saugūs naudoti yra hidrolatai, kadangi jų kepenims trūksta fermentų, eteriniams aliejams metabolizuoti.
Eterinių aliejų poveikis emocinei būsenai: atpalaiduoja; ramina; mažina depresiją; gerina koncentraciją.
Eterinių aliejų poveikis fizinei būklei: skystina, valo gleives; nuskausmina; mažina spazmus; tonizuoja virškinimą; aktyvina kraujotaką; regeneruoja odą; mažina niežulį; veikia priešuždegimiškai, antialergiškai, atbaido vabzdžius ir kitus parazitus.
Aromaterapija ir jos poveikis yra skirti ne tik gyvūno emocinei ar fizinei būklei palaikyti, tačiau kaip prevencinė priemonė patalpų orui valyti.
Aromaterapijos nauda šaltuoju metų laiku – dezinfekuojamas patalpų oras, naikinami įvairūs virusai ir bakterijos.
Atitinkamų kvapų eteriniai aliejai veikia skirtingai. Pavyzdžiui levandos, ramunėlės, visi citrusiniai – pasižymi raminančiu poveikiu, smilkalinės bosvelijos – valo patalpų orą, naikina bakterijas, virusus, grybelius.
Frankincenso eterinis aliejus – harmonizuoja emocinę būseną, pakelia nuotaiką, skatina dvasinį sąmoningumą, ramina, dezinfekuoja ir valo patalpų orą, naikina bakterijas, virusus ir grybelius, naikina nemalonius kvapus namuose.
Atlasiniai kedrai, citrinžolės gali pasitarnauti keliaujant, nes atbaido vabzdžius, harmonizuoja būseną stresinių situacijų metu.
Vetiverijos – stimuliuoja, tonizuoja ir pan.

 

Dalintis: