Viešnagė gyvūnų viešbutyje: kaip paruošti savo augintinį?

Sakoma, kad augintis namuose – lygiavertis šeimos narys, tarsi vaikas, tačiau daugelis pritars, kad dažnai dar ir didesnė atsakomybė, ir didesnis galvos skausmas. Vaiką mes praktiškai visuomet galime pasiimti su savimi ar palikti senelių priežiūroje, o augintinio, kad ir kaip kartais norėtume – ne visada.

Nusprendėte išvykti atostogų, jūsų laukia darbo komandiruotė ar trumpa išvyka ir neturite galimybės su savimi pasiimti augintinį? Taip pat nenorite šios atsakomybės perkelti savo artimiesiems, todėl nusprendėte savo šuniuką palikti „Pet House“ gyvūnų viešbutyje? Turite žinoti keletą svarbių dalykų.

Ką jaučia gyvūnas naujoje aplinkoje?

Turėtumėte žinoti, kad gyvūnai, kaip ir žmonės, yra labai skirtingi, ir ne visais atvejais jo pažintis su svetima vieta yra vienodai sklandi. Visi gyvūnai naujoje vietoje daugiau ar mažiau stresuoja, tikriausiai jau esate tai patyrę, kai jį parsivežėte pirmą kartą į savo namus. Tiesa, kai tai įvyko, augintinis tikriausiai buvo dar mažas, o adaptacija mažo gyvūno yra kur kas paprastesnė.

Visai kas kita su suaugusiais gyvūnais, o daugiausiai keblumų kyla su šunimis – pirmą kartą patekę į visiškai naują vietą, jie dažniausiai patiria stresą. Nauja aplinka ir nauji žmonės jiems nekelia pasitikėjimo, o tai kartais pasireiškia ir ne itin draugišku nusiteikimu. Šiuo atveju draugystę ir pasitikėjimą būtina užsitarnauti ir tuo pačiu parodyti, kad jis yra saugus.

Ką svarbu žinoti, nusprendus palikti savo šunį mūsų viešbutyje?

Mes mielai laukiame ir priimame visus sveikus, taikiai ir draugiškai nusiteikusius gyvūnus. Prieš priimdami sprendimą palikti savo šuniuką, labai raginame susipažinti su mūsų viešbučio atmintine.

Kaip jau minėjome, kiekvienas gyvūnas yra skirtingas. Prieš paliekant gyvūną naujoje aplinkoje pirmą kartą, rekomenduojame įvertinti jo gebėjimą prisitaikyti prie naujos aplinkos. Jeigu šuns niekada nesate palikę svetimoje vietoje ir negalite to įvertinti, tuomet atkreipkite dėmesį į jo amžių, charakterio savybes, santykį su svetimais žmonėmis ir kitais gyvūnais.

Šunys gali būti labai bendraujantys arba labiau intravertiški, lengvai ir greitai randantys „bendrą kalbą“ su nepažįstamais žmonėmis ir kitais gyvūnais arba ne. Tik jūs patys geriausiai pažįstate savo šunį ir objektyvus vertinimas čia labai svarbus. Patikiname, kad mūsų personalas deda visas pastangas, kad kiekvienas atvykęs šuniukas jaustųsi gerai, būtų užimtas ir laimingas. Ne paslaptis, kad jauno amžiaus šuniukai adaptuojasi greičiau, tačiau būkite tikri, kad net ir su didžiausiais užsispyrėliais surandame bendrą kalbą!

Tačiau informacija apie jūsų augintinio savybes yra svarbi, visų pirma, dėl geros jūsų augintinio savijautos ir, žinoma, dėl jūsų bei visų viešbutyje esančių gyvūnų saugumo. Abipusis atvirumas yra svarbus, kad gyvūno adaptacija būtų kuo sklandesnė ir visi jaustųsi patogiai.

Vyresnio amžiaus ir labai jautrūs šunys: kaip paruošti juos viešnagei viešbutyje?

Pastebime, kad prie naujų sąlygų sudėtingiausia prisitaikyti šunims-senjorams, ypatingai tiems, kurie gyvena sėslesnį ir ramesnį gyvenimą. Tas pats galioja ir labai jautriems šunimis. Tokie šuniukai gana jautriai reaguoja į naują vietą, pašalinius garsus ir kitų gyvūnų draugiją bei jų keliamą triukšmą. Pasitaiko atvejų, kad jie atsisako valgyti, ilgisi šeimininko, net ima viduriuoti ir pan. Šiems svečiams skiriame ypatingą dėmesį, todėl taikome tam tikras rekomendacijas.

Norėdami kuo labiau sumažinti patiriamą stresą ir išvengti bet kokių streso pasekmių, rekomenduojame, kad jūsų išvykimo metu tokiu augintiniu būtų pasirūpinta jūsų namuose ar kitoje šuniukui pažįstamoje aplinkoje. Tuo atveju, kai tokios galimybės nėra, raginame vyresnio amžiaus ar jautresnio charakterio šuniuką prie viešbučio pratinti pamažu.

Jeigu iš anksto žinote, kad turėsite išvykti ir esate apsisprendę patikėti savo augintino priežiūrą mūsų komandai, rekomenduojame išankstinę pažintį su „Pet House“ viešbučiu tokiais etapais:

  1. Šunų darželis. Tai yra dienos šunų darželis, veikiantis tik dienos metu, kuriame jūsų augintinis turėtų galimybę susipažinti su mūsų viešbučio aplinka ir personalu. Tai puikus būdas ir jums, ir mums įvertinti šuniuko savijautą ir jo gebėjimą prisitaikyti. Gali būti, kad šios pažinties metu jūsų šuniukas jausis puikiai ir be jokio nerimo galėsite palikti ilgesnei viešnagei.
  2. Vienos nakties nakvynė. Jeigu pažinties metu pastebime, kad jūsų augintiniui vis dėlto yra gana nejauku, mes rekomenduojame pradžiai palikti šuniuką vienai nakčiai. Tai tarsi bandomoji naktis, kurios metu galėsime stebėti jūsų šuniuko psichologinę savijautą ir įvertinti jo galimybes viešbutyje pasilikti ilgesnį laiką.
  3. Ilgalaikė viešnagė. Turime pastebėti, kad itin sunkių adaptacijos atvejų pasitaiko gana retai. Todėl tikėtina, kad po pirmų dviejų etapų jūsų augintinis galės tapti mūsų svečiu, o jeigu ne, galbūt galėsime pasirūpinti juo jūsų namuose. Tai sakome iš savo patirties.

Mūsų personalas dirba su didele meile ir atsidavimu savo keturkojams svečiams. Labai siekiame, kad visi gyvūnai jaustųsi patogiai ir būtų laimingi, todėl priimame tik tuos šuniukus, kurie iš tiesų yra pasiruošę pasilikti be didelio streso, kuris gali labai stipriai paveikti jūsų šuniuko elgesį ateityje.

Spaudžiame leteną ir laukiame Jūsų keturkojų mūsų gyvūnų viešbutyje „Pet House“!

DOKRINESA.LT
Apsilankykite mūsų internetinėje gyvūnų prekių parduotuvėje